top of page

החיים בראי הזמן

 

מהות החיים בראי הזמן במהלך חייו, כל אדם שואל עצמו מה מהות החיים ומה מהות המוות, ואיך זה שבסופו של דבר כולם מתים

ושבים אל עפר בדיוק כפי שכתוב בספר הספרים. פילוסופים רבים בארץ ובעולם ובינהם אנשי דת רבים ובדתות שונות נתנו לכך את הדעת והתעמקו בסוגיה כשמה שהיה משותף לכולם היה נושא הנחמה וההתגברות על המשבר הפסיכולוגי שמלווה מוות ושכול.
הפחד שמלווה אבדן של אדם קרוב כל אחד פוחד לאבד את הקרובים אליו, את המשפחה שלו, את הוריו, את אחיו, ואת העובדה שאף אחד לא יודע מתי זה יקרה לו. רגע מכונן הוא יום ההולדת בו סופרים את השנים שחלפו מאז הולדתנו והשנים הולכות ועולות והנה חלפו שנות הילדות, הנעורים וזה מלחיץ ולא נעים. רגע מכונן נוסף הוא יום הקבורה או האזכרה של מי מקרובנו בו אנו חוזים במו עיננו כיצד האדם האהוב שוכב תחת מצבה קרה ודוממת וחושבים על היום שבו זה יקרה גם לנו.
ההשלמה עם המוות אנשים גם משלימים עם המוות, מי יותר ומי פחות וחוששים מהרגע אך ככל שעוברים החיים, משלימים עם המידע הזה. לאנשים מבוגרים קשה לישון, המחשבות נוקפות חלומות מפחידים ואפילו ברגמן השוודי עשה על כך סרט שהיה מאד פופולרי ובו הוא ביטא את הרעיון בצורה ויזואלית. נשאלת השאלה איך נמנעים מהמחשבות הקשות והלא פשוטות הללו? כיצד ניתן להרחיק יונים ויחד עם זאת להתמודד עם המוות ולהמשיך מלאי תקווה ואמונה שהכל יהיה בסדר? איך להיות אופטימיים ולשמוח בכל רגע מחיינו כל עוד הדבר ניתן לביצוע?
טכסים ומנהגים המלווים את החווית המוות קבלת ידיעה על מוות היא תמיד קשה, כל דת או חברה סיגלו לעצמם מנהגי אבלות שמקובלים עליהם.
אין דין לוויה בחברה או בדת אחת כהלוויה בדת או חברה אחרת ויש מי שמאמץ סמלים כאלה ואחרים.
אחת ההלוויות הססגוניות קורות בלואיזיאנה בקרב אנשי הדת הקריאולית שמלווים את המת עם דברים בצבעים ססגוניים עם מוזיקה וסוג של ריקוד בעוד שהנוצרים הקתולים מלווים את המת בדממה כשהכל בצבע שחור. בכל העולם נהוג להעביר מידע על מוות באמצעות מודעות אבל שנתלים באזור בו חי הנפטר או במודעות אבל בעיתון או במקומון. מקבלי הידיעה, ששומעים אותה אותה בטלפון או קוראים אותה ממודעת אבל מודפסת בעיתון או על לוח המודעות או כציוץ בטוויטר או בפייסבוק שמיידע אותנו על מוות או מזמין אותנו ללוויה חשים צביטה בלב. החיים ניתנו לנו במתנה, על מנת שנחווה אותם ועל מנת שנשמח ונשמח אנשים אחרים. אם נחיה כל הזמן בפחד מאבדן ובתחושה לא טובה, לא נוכל לחיות את חיינו. אחד הדברים שמחזקים את רוח האדם ומאפשר הסתגלות לרעיון, נותן לנו כוחות כל הזמן ומסייע להתגבר על פחדים הוא האמונה וכל אחד באמונתו הוא. אנשים אשר מתייחסים לשעון החול האוזל, מתייחסים אליו כאל אויב שצריך להילחם בו. הבודהיסטים בדברי האמונה שלהם,  מזכירים לעיתים קרובות כי המוות נמצא מעבר לפינה וכי לעולם אין איש יודע מתי הוא בא או כיצד הוא בא. ביהדות, תפיסת העולם בראש ובראשונה היא קדושת החיים ונשאלת השאלה לגבי החיים שלאחר המוות שמכונה גם "עולם האמת" או העולם הבא שבו ההוויה נצחית. לצורך הזמנת מודעות אבל ניתן לפנות לגורמים שונים. מומלץ לחפש גוף שמספק שירותי פרסום מודעות אבל בו השירות אמין, מהיר ומקצועי. ניתן להסכים שהמודעות ישלחו ויגיעו במיידי לכל מקום שידרש על ידי האבלים. השירותים אותם נותן גוף כזה הם - פרסום מודעות אבל בעיתון, פרסום מודעת אבל בעיתון, פרסום מודעת אבל במקומון, הזמנת מודעות אבל בעיתונות הארצית, פרסום מודעות אבל במקומונים תמורת תשלום סמלי, תוכלו לקבל גם תלייה של מודעות אבל והדבקתם במקומות מורשים באזורים הנדרשים להפצת המידע ובמידה ויידרש גם להסירם. הכנסו לבקר את היונים האתר מרחיק יונים ותקבלו פרופורציות - https://www.avi-pigeoncontrol.co.il/

הגדילו את החשיפה העסקית שלכם באמצעות קידום אתרכם בגוגל ופנו אלינו כדי שנעשה זאת עבורכם מהר וטוב על ידי קידום אתרים בגוגל

bottom of page